Klima Bakımı

Araba Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Genellikle yaz aylarında yolculuk sırasında ihtiyaç duyduğumuz klimaların bakımları da çok önemlidir. Bakımına özen gösterilmemiş vaktinde bakımı yapılmamış klimalar daha sonraları çok daha büyük sorunlara sebep vermektedir.

Oto Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima bakımı denilince özellikle insanların akıllarına sadece polen filtrelerinin temizlenmesi ya da yenisi ile değiştirilmesi gelir. Oysa ki araç klimaları polen filtrelerinden ibaret değildir. Kompresör polen filtresi klima gazı klima bakımı sırasında bakımı yapılması gerekmektedir.

Klima Bakımı Ne Zaman Yaptırılmalı?

oto klima bakımınızı yılda en az bir defa mutlaka yaptırmalısınız. Periyodik bakımlarınız sırasında araç klimanızın da bakımını yaptırmanızda fayda vardır. Periyodik bakımlar sırasında polen filtrenizi ve klima gazınızı mutlaka kontrol ettirin.

Ayrıca klimanızın esas aksamı kompresördür ve kompresörün de arızalanmaması ve uzun ömürlü ve sağlıklı olması için arada sırada mutlaka çalıştırılması gerekmektedir. Belirlenmiş aralıklarla çalıştırılmayan klima kompresörü bir vakit sonra beklenilen performansı vermemeye başlamaktadır.

Oto Klima Gazı Dolumu Nasıl Yapılır?

Oto klima gazı ücretleri aracınızın alacağı klima gazı miktarı ile ilgilidir.Tamamen boşalmamış sadece eksilmiş veya bitmiş klima gazlarınızı boşalttırmadan sadece tamamlatın. Servislerin çoğu basılan klima izmir araba klima bakımı gazı miktarına göre fiyatlandırma yapmaktadır.

Oto Klima Gazı Dolumu Fiyatları Nedir?

Aracınızın klima gazı tamamen doldurulmuş olacaksa ortalama 100 TL kadar bir masrafınız olur. Ayrıca klimanın filtre ve toz bakımı için de ortalama 40 TL vermeniz gerekebilir. 140 TL civarına klimanızın bakımını yaptırmanız oldukça mümkündür.

Araç Kliması Uzun Ömürlü Nasıl Kullanılır?

  • Araç klimasının düzenli bir şekilde kullanılması önemlidir. Ayda birkaç defa araç klimanızı mutlaka çalıştırmaya özen gösterin.
  • Klima bakımınıza mutlaka özen gösterin ve periyodik bakımlarınız sırasında klimanıza da kontrol ettirin.
  • Aracınızı çalışır durumda ve durdurmadan önce klimanızı mutlaka kapalı tutmaya çalışın.
  • Çok Yüksek hızlarda klima kompresörü zarar,hasar görebileceği için klimanızı kapalı tutmaya özen göstermeniz gerekir.
  • Klima gazının iletim borularında delik çatlak olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir çünkü herhangi bir sızıntı ve kaçak siz değerli müşterimizin başını ağratabilir.